הספר ימי בראשית - יצחק אורלן
.

חדש! חדש! חדש!

הספר "ימי בראשית"

מאת יצחק אורלן

רבות מדובר על ה"סתירה בין תורה ומדע" בקשר לבריאת העולם. בספר "ימי בראשית" נעשה נסיון נועז, וכמעט יחיד מסוגו, לברר האם אנו בכלל מבינים נכון את פרשת הבריאה.

הספר מציג קריאה חדשה ומקורית של פסוקי בראשית, ומראה, שניתן למצוא את ההתאמה בין התורה והמדע דווקא דרך לימוד מעמיק של "פשוטו של מקרא" בפרשה.

 

פרשת הבריאה עומדת בעין הסערה כבר למעלה מ-150 שנה, מפני שככל שהמדע הולך ומתפתח, הוא מתאר את היווצרות העולם באופן שונה מאוד מהמתואר בתורה.

קולמוסים רבים נשברו על מנת לפתור את הסתירה בין התורה למדע, אך מעט מאוד נעשה על מנת לרדת לעומק פשוטו של מקרא.

"ימי בראשית" הוא ספר חדש, שעושה בדיוק את זה.

כשתיכנסו בשערי הספר תגלו, כמה קשיים, סתירות ותמיהות מכיל סיפור הבריאה עוד לפני שהוא פוגש את המדע.

כשמתמודדים עם השאלות ברצינות, מגלים שאולי התורה בכלל סיפרה לנו כאן סיפור קצת שונה ממה שחשבנו. סיפור שהתגליות המדעיות דווקא עוזרות לנו לפענח.

לנגד עיני הקוראים סיפור הבריאה כולו יפשוט צורה וילבש צורה חדשה, כשהממצאיים המדעיים לא רק שאינם סותרים את הנאמר, אלא אף שופכים אור על פסוקים רבים.

קוראי הספר יגלו למרבה ההפתעה, שדווקא מתוך נאמנות בלתי מתפשרת לפשטי הכתובים, ומתוך הסתמכות על פירושיהם המגוונים של חז"ל, ראשונים ואחרונים, בוקעת ועולה התאמה נדירה בין התורה ובין המדע.

אז לפני שמדברים על "סתירה בין תורה למדע", הגיע הזמן לקרוא את פרשת בראשית ברצינות וביסודיות, באומץ וביושר, לפרטי פרטיה.

הספר אף מאיר באור חדש את הפשט בפרשיות רבות וסתומות המופיעות בתחילת ספר בראשית כגון: גן עדן, תולדות קין, בני הא-לוהים והמבול. 

אתם מוזמנים למסע מעמיק בנבכי פרשיית הבריאה, שבסופו תצאו ללא ספק עם תובנות חדשות, ועם כיווני מחשבה חדשים שלא העליתם על דעתכם שהם קיימים.

 

לשאלות פרטים ובירורים ניתן לפנות ישירות לאימייל: yitzhak.orlan@gmail.com

וכן ניתן ליצור קשר בטלפון: 058-4449145 (בהודעה)

 

הכניסו את המייל שלכם כאן ותועברו לרכישת הספר

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.